Oferta Hipoterapii

Hipoterapia Dzieci i Młodzieży

Zapraszamy na zajęcia hipoterapii i terapeutycznej jazdy konnej dla dzieci i młodzieży.

O hipoterapii

Hipoterapia (słowo tworzą dwa wyrazy greckie: hippos - koń i therapeuticos - leczniczy) - jest to działanie mające na celu przywracanie zdrowia i usprawnianie przy pomocy konia i jazdy konnej osób: po przebytych chorobach zostawiających trwałe ślady w sprawności fizycznej i w życiu psychicznym, upośledzonych umysłowo, z deficytami rozwojowymi, z uszkodzeniami analizatorów (wzrok, słuch), niedostosowanych społecznie. Celem terapii z koniem i terapii jazdą konną jest przywrócenie tym osobom sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie.
...

about images


Zajęcia hipoterapii

Zajęcia prowadzone są na koniu w asekuracji. Zależnie od stanu pacjenta ralizowane są przy koniu, na koniu w pozycji leżącej, siedzącej, z asekuracją na koniu lub obok konia.
Zajęcia trwają 30 minut. Pamiętać należy, że do tego czasu wlicza się przywitanie z koniem, wsiadanie, żegnanie z koniem i karmienie np. marchewką.

Aby umówić zajęcia, wystarczy skontaktować się z nami. Zajęcia umawiamy na konkretny dzień i godzinę. Prosimy nie przyjeżdżać spontanicznie, ponieważ nie możemy wówczas zagwarantować realizacji zajęć.

Prosimy nie spóźniać się. Do czasu trwania zajęć nie doliczamy czasu spóźnienia, ponieważ opóźniły by się następne zajęcia, co prowadziłoby do niepotrzebnego haosu. Spóźnienie nie powoduje zmniejszenia opłaty za zajęcia. W przypadku nieobecności na umówionych zajęciach (brak informacji przekazanej nam z wyprzedzeniem najpóźniej do rana w dniu zajęć), zajęcia uznajemy za zrealizowane. Zajęcia prowadzimy niezależnie od pogody - posiadamy halę.

Nie wymagamy orzeczenia o niepełnosprawności, jednak niezbędne jest dostarczenie zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do hipoterapii.

about images


Cennik zajęć

- Hipoterapia 30 minut - 45 zł
- Karnet 4 zajęć - 160 zł
Wystawiamy rachunki

Oferta Koniczynki

Nie miejsce tworzy atmosferę, ale atmosfera tworzy miejsce. Dobry humor, wspaniała zabawa, ciekawi ludzie, konie i jazda konna, pyszne, domowe jedzenie... no i my - właściciele - tworzymy to miejsce. Zapraszamy do nas. Mamy dla Was wiele możliwości.

Hipoterapia

Zajęcia hipoterapii i terapeutycznej jazdy konnej to terapia nie tylko dla dzieci niepełnosprawnych.

Jazda konna i tereny

Nasze wspaniałe konie czekają na Ciebie. Jazdy niezależnie od stopnia zaawansowania jeźdźców.

Agroturystyka i wakacje w siodle

Dla dorosłych i rodzin. Piękne tereny, wiejskie warunki, ogrzewane pokoje, pyszne domowe jedzenie, jazda konna i duuużo więcej...

Pobyty weekendowe i okazjonalne

Weekendowe i okazjonalne pobyty w gronie rówieśników. Dużo jazdy, dużo zabawy i super atmosfera.

Treningi skokowe i Brązowa Odznaka

Zapraszamy na treningi skokowe oraz przygotowanie do Brązowej odznaki.

Zajęcia dotowane i wolontariat

Zapraszamy na zajęcia jazdy konnej i hipoterapii oraz wolontariat finansowany przez Fundację "Końkretnie Pomagamy".

30

minut zajęć

4

przygotowane konie

40

zł w karnecie

11

pomocnych wolontariuszek